Çelik Halat’da başkandan sonra genel müdür de değişti

Çelik Halat’tan 21 Şubat’ta KAP’a yapılan açıklamada da Yönetim Kurulu Başkanı’nın kişisel iş yükü sebebiyle yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği bildirilmişti.

ARTAŞ VE BETATRANS, 2022’DE DOĞAN HOLDİNG’DEN ALMIŞTI

Artaş Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çelik Halat’daki bu değişimi grubun Başkanı Süleyman Çetinsaya’ya sorduk. Çetinsaya, “Genel müdürümüz rahatsızlığı nedeniyle affını istedi biz de yönetim kurulunda değişim kararı aldık” dedi.

Çelik Halat 1962 yılında Yatırımlar Holding, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Nuri Rodop, Nedim Rodop ve Yüksel Kenanoğlu ortaklığı ile Kocaeli’de kuruldu. 1986 yılında hisseleri borsada işlem görmeye başlayan şirket 1997 yılında Doğan Holding bünyesine geçti. 29 Kasım 2022’de ise yapılan KAP açıklaması ile Artaş Grubu ve Betatrans şirketleri Çelik Halat’ı Doğan Holding’ten devraldı.

Çelik Halat, Yıllık 70.000 ton üretim kapasitesi ile halat, endüstriyel tel, galvanizli endüstriyel tel, patentli tel ve öngermeli beton demeti üretiyor. Şirket, merkez Türkiye olmak üzere Hollanda ofisi üzerinden Avrupa ve Amerika pazarı dahil dünyada 50’den fazla ülkeye hizmet veriyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x